Regulamin elektronicznej ewidencji pobytu dziecka

w Przedszkolu nr 3  w Koszalinie

Podstawa prawna:

·       Statut Przedszkola nr 3 w Koszalinie

·       Uchwała nr XI/127/2011 z dn.21.06.2011r. Rady Miejskiej w Koszalinie

1.    Elektroniczny system ewidencji pobytu w przedszkolu obowiązuje wszystkie dzieci z wyjątkiem wychowanków pięciogodzinnego oddziału dla dzieci pięcioletnich.

2. W celu ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dziecka w przedszkolu, wprowadza się czytniki rejestrujące wejście i wyjście dziecka oraz indywidualne karty zbliżeniowe z przypisanym numerem.

3.    Każdemu dziecku przysługuje jedna indywidualna karta zbliżeniowa, którą rodzic (prawny opiekun) otrzymuje nieodpłatnie w depozyt. Karta podlega zwrotowi z chwilą wygaśnięcia lub rozwiązania umowy w sprawie korzystania z usług przedszkola.

4.    W przypadku braku karty w chwili wprowadzenia lub odbioru dziecka, rodzic (prawny opiekun) zobowiązany jest wpisać godzinę wejścia/ wyjścia w „Księdze ewidencji wejść i wyjść”.

5.    Brak elektronicznego lub pisemnego zarejestrowana wejścia/wyjścia wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin pracy przedszkola.

6.   Rodzic przyjmujący w depozyt indywidualną kartę zbliżeniową, potwierdza podpisem jej przyjęcie i zwrot w „Rejestrze kart”.

7. Zniszczenie, zgubienie lub uszkodzenie karty obciąża użytkownika, który jest zobowiązany do pokrycia kosztów karty wpłacając należność na konto przedszkola. Koszt wyrobienia i wydania karty wynosi 10zł.

8.    W przypadku popołudniowych spotkań rodzinnych (odbywających się po godz. 13.00) rodzic (prawny opiekun) odnotowuje „wyjście” wchodząc do przedszkola.

9.    Regulamin wchodzi w życie Zarządzeniem Dyrektora Przedszkola z dniem 07.09.2011r.

Wytworzył:
Udostępnił: