Regulamin przyznawania pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora

przyznawania pracownikom administracji i obsługi

Nagrody Dyrektora

Przedszkola nr 3 w Koszalinie

I. Zasady ogólne:

1.    Nagrody przyznawane są z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a w uzasadnionych przypadkach, dyrektor może przyznać nagrodę w innym czasie.

2.    Kandydatów do nagrody typuje dyrektor lub/i wicedyrektor przedszkola.

3.    Wysokość Nagrody Dyrektora ustalana jest corocznie.

4.    Pracownik, któremu została przyznana nagroda otrzymuje list gratulacyjny, którego kopię umieszcza się w aktach osobowych.

II. Kryteria przyznawania nagrody:

A. Nagrodę Dyrektora otrzymuje pracownik, który:

1.    Przepracował w przedszkolu co najmniej 1 rok.

2.    Nie otrzymał w ciągu roku upomnień i kar przewidywanych Regulaminem Pracy.

3.    Przestrzega ustalonego porządku oraz czasu pracy, który efektywnie i celowo wykorzystuje.

4.    Przestrzega przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych.

B. Pracownik otrzymuje nagrodę w szczególności za:

1.  Sumienne, staranne i terminowe wykonywanie obowiązków pracowniczych i zadań zleconych przez przełożonych.

2.    Pomoc w organizacji imprez i uroczystości organizowanych przez przedszkole.

3.    Wykonywanie czynności przekraczających obowiązkowy zakres czynności pracownika.

4. Dbałość o mienie przedszkola, powierzone stanowisko pracy oraz oszczędne i racjonalne gospodarowanie środkami.

5.    Podejmowanie inicjatyw w zakresie poprawy funkcjonowania przedszkola i zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.

6.    Dbałość o właściwe stosunki międzyludzkie w pracy i przestrzeganie zasad koleżeńskiego współżycia.

7.    Frekwencję pracowniczą wynoszącą co najmniej 90 % dni roboczych w roku szkolnym.

Wytworzył:
Udostępnił: